דבר המנהלת

הורים יקרים,

החגים אחרינו ופנינו קדימה, לשנה חדשה מלאה בעשייה חינוכית ערכית, שנה לקידום הישגים אישיים ובית סיפריים, שנה בה קהילת "רמון", נעה קדימה לעבר הגשמה של חזון המכבד את מסורת בית הספר ולצד זאת צופה קדימה, אל עבר העתיד.

אנו פותחים את השנה עם 412 תלמידים הלומדים ב-13 כיתות. תלמידים, אותם אנו שואפים לראות מגיעים לבית ספר עם חיוך וברק בעיניים, נכונים ללמוד למידה משמעותית ולחוות את חדוות ההשראה והניצוץ לחקור, לגלות, לחלום…

לשם כך, שוקד צוות ההוראה ימים כלילות, בחשיבה משותפת, ביצירת מרחבים חדשים ובלמידה בחברותא ויוצר יחד מרחב שבו מגלים את הניצוץ בכל תלמיד, השמיים הם הגבול והדרך, דרך ארץ.

השנה, נקדם את יעדי בית הספר, באמצעות איגום וניצול כל המשאבים לטובת התלמידים. בכל הכיתות ילמדו התלמידים בחדר חשבון, בשיעור אשר מחבר בין עולם המתמטיקה למשחק ולחוויה. החדר הוקם בשנה שעברה והשנה כל צוות החשבון, מתמקצע בתהליכי העצמה בבית הספר, לטיוב ההוראה וליצירת עומק ומשמעות בלמידה.

תחום האנגלית עלה מדרגה. השנה קלטנו לבית הספר שני מחנכים לאנגלית, רן ועינת אשר בשיתוף עם אביגיל בונים תכניות להעשרה והעצמה, ובעיקר מחבבים את השפה האנגלית על תלמידי רמון. בחלק מהכיתות לומדים את האנגלית, כששני מורים מלמדים יחד. זהו משאב יקר אשר מעיד על הבנת חשיבות האנגלית בעידן שלנו.

בכיתות א-ג לומדים השנה כשעת לימוד במערכת את הנושא: "אורח חיים בריא". זאת לצד אימוני הריצה אשר מתקיימים מדי שבוע בהובלתה המסורה של ניצן המחנכת לספורט. בכך אנו מחנכים את התלמידים מגיל צעיר, להבנת חשיבות הדאגה לגוף, בבחינת "נפש בריאה בגוף בריא".

במהלך חופשת הקיץ, הכנו תשתית לקראת פתיחה השנה. במהלכים אותם יזמנו וקדמנו לאורך השנה כולה, הובלנו לכך, שבית הספר שינה פניו. חצרות ב', ד', ה', כוסו בשטיחי דשא מלאכותיאשר חיכה לתלמידים ב-1 בספטמבר. קשה לתאר במילים את השמחה והחדווה שהביעו הילדים, כשגילו ביום הראשון, שאת משטחי הבטון מכסה דשא.

בכל 13 הכיתות הכנסנו לוחות קיר, אשר הינם ביטויי לשיח פדגוגי שנערך בצוות והחלטה משותפת על תכני הלוחות. את התוכן שעסק בנושאי תרבות ומורשת ישראל ומעורבות חברתית, עיצבה ורד קליש ללוחות אסתטיים אשר מקשטים את הכיתות.

בסיומו של מהלך ארוך, בו הגשנו בקשה למשרד החינוך, ובסיוע של עיריית מודיעין, הכנסנו ל3/4 מהכיתות, מחשבים נייחים חדשניים, אשר הופכים את הטכנולוגיה לכלי זמין ופרקטי בכיתות.

כמנהלת בית הספר, הצבתי לעצמי השנה 2 יעדים לשנת הלימודים תשע"ח:

1. הצמחת מנהיגות, מסוגלות ושיפור מתמיד בקרב צוות החינוך בעזרת תרבות ארגונית מתאימה. ההון האנושי הטמון בצוות המורים הינו יקר ומקצועי. בתהליכי הערכת מנהלת, ישיבות, השתלמות מוסדית והדרכות נעבור כולנו תהליכים של העצמה אישית, שכבתית וצוותית לעליית מדרגה ולקידום יעדי בית הספר. מבחינת המבנה האירגוני בבית הספר צוות ניהול מצומצם ובו נמצאות נעמה מנהלת בית הספר, טופז הסגנית, נועה מנהלת החט"צ, עינב רכזת השתלבות ואוכלוסיות מיוחדות וליטל היועצת. במעגל רחב נמצאות מנהיגות התחומים וכלל צוות בית הספר (המבנה האירגוני יעלה בימים הקרובים לאתר בית הספר). הרחבת מעגלי השותפות מצביעות על אמונה בערכה וחשיבותה של עבודת צוות.

2. יצירת ייחודיות בחזון בית הספר ע"ש אילן רמון כלל הצוות יעבור יחד השתלמות בית ספרית לצד הדרכה אישית, לבניית תלב"ס )תכנית לימודים בית ספרית( בתחום חדשנות- עתידנות, בדגש על אסטרונומיה וחקר החלל.

*כנגזרת ליעד 2 אנו עומלים בימים אלה בבניית מרחב/מרכז/מוזיאון אינטראקטיבי חדשני עתידני בתחום האסטרונומיה וחקר החלל בשיתוף מלא של הנהגת ההורים והורה מבית הספר, ניסים תיתן ובנוסף צוות מקצועי למימוש החזון הלכה למעשה הן במבנה והן בתוכן.

מתווה החזון-הייחודיות-טיוטה:

קידום בית הספר וצמיחתו, מותנה בשיתוף פעולה מלא בקהילת "רמון". מזמינה אתכם להמשיך ולהשפיע, לחלום ולהגשים יחד עם צוות בית הספר. מזמינה אתכם לשיח פתוח ממקור של אמון ורצון טוב, בהבנה כי לכולנו מטרה אחת: להעצים את תלמידי בית הספר, לקדמם להישגים, להפכם לאזרחי המחר, אזרחים טובים, ערכיים, אשר מסוגלים לתפקד באתגרי המאה ה-21.

מבקשת להקפיד על הכבוד ההדדי בשיח הבין אישי ובהתנהלות ברשתות החברתיות.

בהזדמנות זו אני מבקשת להודות בשמי ובשם צוות בית הספר, לכל ההורים אשר התנדבו בשנה שעברה הן בהנהגה הבית ספרית והן בוועדים הכיתתיים, הן בפעילויות חד פעמיות והן בפעילות "בגובה העיניים". בהתנדבות זו, סייעתם בידנו לקדם את בית הספר ולמנף פרויקטים ויוזמות, אשר לא היו קורמים עור וגידים אלמלא שיתוף הפעולה והרוח הגבית שנתתם לנו. תודה מיוחדת לאודי בכור, יו"ר הנהגת ההורים, אשר עובד ימים כלילות, לקידום בית הספר וקהילת רמון.

תודה נוספת, לרשות המקומית, על כל מחלקותיה, למנהל חינוך ולעומד בראשות העיר, על האמון בבית הספר ע"ש אילן רמון, על עזרה ומענה בכל יום, בכל שעה, הן בחלק הפדגוגי והן בחלק הלוגיסטי ומאפשר לנו להמשיך ולהגשים חלומות.

מזמינה כל הורה, בכל מסגרת להמשך עשייה משותפת,

מאחלת לכולנו המשך שנה משמעותית, ערכית ומצמיחה,

נעמה דהן

מנהלת בית הספר ע"ש אילן רמון

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות